A Szeretem Budapestet Mozgalom szerint nagyon szükség lenne arra, hogy a város, a Közterület-fenntartó Zrt. is hozzákezdjen a közterek, aluljárók normális és rendszeres takarításhoz hétvégenként és munkanapokon, mert a beharangozott és a sajtónak nagy elánnal, részben pénzért megvásárolt helyeken bemutatott aluljárókról szóló “akciós” márciusi nagytakarítás után most érdemes újra lelátogatni és meggyőződni arról, hogy a “reklám-nagytakarítás” után milyen képet mutatnak az aluljárók és Budapest! Tovább…
Megszabadultak a firkáktól a pesti házak
Míg a főváros egyik részén graffitisek vehették birtokba a 4-es metró eddig üresen álló Etele téri és Népszínház utcai palánksorát, addig a Jászai Mari téren a falfirkátlanítási akció volt pénteken. A kettő nem ütötte egymást, ugyanis a Szeretem Budapestet Mozgalom és Budapest Városarculati Tanácsnoki Irodája kezdeményezésében elindított akció célja, hogy eltűnjenek a falfirkák a városból és a falfirkálás, mint szociológiai jelenség visszaszoruljon, ugyanakkor teret kapjon a művészi jellegű graffiti a legális falakon.
Megapartik, térdig szemétben
Bárkay Tamás • 2008. szeptember 9.
Ne csak a nagyrendezvények után, hanem közben is kötelező legyen a takarítás – javasolja a Szeretem Budapestet Mozgalom. A civil szervezet indítványához egy városligeti megaparti adta meg az utolsó lökést.
Förtelmes redvában mulatott a nép a Sláger Rádió megapartiján a napokban – állítja a Szeretem Budapestet Mozgalom, amely az engedélykiadás módosításával venné elejét a hasonló eseteknek. Tovább…
Sláger Megaparty – Giga mennyiségű kosz a rendezvényen
Tisztelt Sláger Rádió! Tisztelt Horváth Anita!
A Szeretem Budapestet Mozgalom véleménye: GIGA mennyiségű szemét egész este! A Szeretem Budapestet Mozgalom tagjai közül többen ott voltak a rendezvényen. Tényleg fantasztikus volt. Viszont hihetetlen mennyiségű szennyben és mocsokban hagyták a szervezők az embereket egész este.
Még akkor este felhívtuk az FKF Zrt. diszpécser-szolgálatát, ahol azt a választ kaptuk, hogy ők a rendezvény után, este 11 óra körül érkeznek a helyszínre. Persze ilyenkor a budapesti állampolgár szid mindenkit, főleg a városvezetést, mivel fogalma sincs, hogy miért van ennyi szemét a Hősök terén, a levezető utakon és a Városligetben. Tovább…
160 rongálást ismert be
Bárkay Tamás, Népszabadság, 2008. július 25.
Elkaptak egy tagelőt, aki talán nem ússza meg
Vélhetően a beismerteknél több a rongálás – százhatvan házfalra fújta rá a nevét További áldozatokat keres a rendőrség.
Megfogtak egy falfirkálót, aki eddig kis híján 160-rendbeli rongálást ismert be – ezért már börtönt is kaphat. A városháza anti-tag diszpécserközpontok felállításáról tárgyal a mobilszolgáltatókkal. Fordulatot vett a falfirkálás elleni, eddig nem túl sikeres háború: elkaptak egy tagelőt, aki máris csaknem 160 fújkálást ismert be a rendőröknek, és ez valószínűleg korántsem a teljes bűnlajstrom. Ilyen még nem volt. Tovább…
A rendőrség áldozatokat keres!
Bárkay Tamás – 2008. július 25.
Megfogtak egy falfirkálót, aki eddig kis híján 160-rendbeli rongálást ismert be – ezért már börtönt is kaphat. A városháza anti-tag diszpécserközpontok felállításáról tárgyal a mobilszolgáltatókkal. Fordulatot vett a falfirkálás elleni, eddig nem túl sikeres háború: elkaptak egy tagelőt, aki máris csaknem 160 fújkálást ismert be a rendőröknek, és ez valószínűleg korántsem a teljes bűnlajstrom. Ilyen még nem volt.
Mint azt a Szeretem Budapestet Mozgalom (SZBM) nevű alakulat titkárától megtudtuk, a fiatalembert, aki legszívesebben a pesti és budai belváros összerondításával foglalatoskodott, a városvédő civil szervezet feljelentése nyomán, a helyi térfigyelő rendszernek köszönhetően sikerült megcsípnie a terézvárosi rendőrségnek. A húszéves firkálót sorozatos rongálással gyanúsítják. Mivel máris látszik, hogy a kár sokszorosan meghaladja a 20 ezer forintot, a tagelő vélhetően bűncselekményt követett el, amiért egy év börtönt is kaphat, sőt ha kiderül, hogy a kárérték kétmillió forint fölötti, elvileg akár öt évre is elmeszelheti a bíróság. Tovább…
Vandalizmus Budapesten
Megrongálták a GALÉRIA 19 favédő kordonját a VÁRFOK utcában
Az utóbbi években érezhető a barbár vandalizmus erősődése Budapesten. A legutóbbi, a Szeretem Budapestet érzékenyen érintő ilyen primitív “munka” a Várfok utcában történt a GALÉRIA 19 kiállítás, fákat körbeölelő művészi kordonját rongolták meg, törték össze. Elég végigmenni a főbb útvonalainkon, s nincs olyan ház, ahol ne lennének tag-ek, graffitik, a közlekedési eszközökön vésések, festések, firkák. Éjjeli buszok kedves vendégei a járművön történő italozás mellett megmutatják, hogy ők a legények a gáton, rombolnak ami a buszokon, a villamosokon kezükbe kerül.
A város több pontján felgyújtják módszeresen a szelektív hulladékgyűjtő szigetek konténereit, derékba törik a frissen ültetett fákat, összeragasztják és lefújják még az Andrássy út kandelábereit is, bejárati kapuit.Tavaly a tehén kiállítás szervezői panaszkodtak, hogy sokkal több tehenet törtek össze Budapesten, mint bárhol máshol! Sajnos a mostani tizenévesek “szórakozzák” végig így a várost, nem figyelnek sem emberre, sem értékekre, sem városra! Érthetetlen miért kell az adrenalin szintet így csökkenteni, miért ilyen agresszivak főleg a fiatalok? Budapest szenved emiatt! A GALÉRIA 19 szabadtéi kiállítást érdemes ettől függetlenül megtekinteni!
Nyílt levél Budapest lakóihoz – Tegyünk közösen a falfirkák ellen!
Budapesten mostanra több milliárd forintos kárt okoztak a falfirkálók és a maró anyagokkal rongálók, akik nem kímélik műemlékeinket, lakóházainkat, közlekedési eszközeinket. Néhány száz önfeledten szórakozó fiatalember nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy Budapest pozíciója sokat romlott Európa városainak a turistákért folytatott küzdelmében. Milliárdokat húznak ki a város polgárainak zsebéből akkor is, amikor házaink, kapuink falaiban, a telefonfülkék, buszmegállók esztétikai és műszaki állapotában tesznek kárt. Az ő szórakozásuk közel hárommillió mindennapi városhasználó kedélyállapotát, komfortérzetét, rendigényét teszi tönkre. Ez így nem mehet tovább! Tovább…
Harc a vadplakát ellen
A Szeretem Budapestet Mozgalom aktivistái a 2008. évi március 9. napján tartandó népszavazásra az illegálisan, a tulajdonos engedélye nélkül elhelyezett bárminemű pártok által kirakott plakátokat, jogilag a Fővároshoz tartozó főútvonalakról, közterekről eltávolítja. A Szeretem Budapestet Mozgalom célja pártérdekektől függetlenül, egy szebb, kulturáltabb városkép elérése.
A Fővárosi Önkormányzat Városarculati Tanácsnoki Irodája a következő közleményt adta ki:
A Főváros fellép az illegálisan kiragasztott politikai plakátok ellen.
Az elkövetkezendő hetekben erőteljes népszavazási kampány indul el, amelynek során tartani lehet az elmúlt évek hasonló időszakaiban is elharapózó illegális plakátolási gyakorlattól. Ennek első jelei sajnálatos módon néhány kerületben már mutatkoznak is. Tovább…
Fantáziaképek egy fantáziátlan városban – Budapesti szimbólumpályázat
“Nem szeretjük, ahogy mennek a dolgok, de azt végképp nem, ha állnak”
Magyar Nemzet 27. október 2005
Szeretem Budapestet. Ez nem csupán egy kijelentő mondat, hanem egy pártpolitikai áskálódásoktól független mozgalom neve is. Építészeket és laikusokat, mestereket és diákokat tömörít. Mások is elrebegnek hasonló szerelmi városvallomásokat – ez a mozgalom azonban cselekszik is. Legutóbb pályázatot hirdettek a kihasználatlan, az emberektől elvágott Dunára koncentrálva: tervezzen bárki építészeti szimbólumot az elhanyagolt Budapestnek! Kilencvenöt pályamunka érkezett be: fantáziaképek egy fantáziátlan városban. A díjazottakat szerdán megnevezték, a pályaművek egy hónapig megtekinthetők a Dorottya utcai galériában. Tovább…