Viták a CET körül – Mikor lesz az átadás?

Korábbi sajtóinformációk szerint a Fővárosi Önkormányzat vizsgálja a CET beruházással kapcsolatos szerződéseket, a projekt megvalósulásához szükséges lépéseket. Szerintük ugyanis a kivitelezővel kötött szerződés hátrányos a városra nézve: a nyertes cég helyett a fővárosnak kell helytállnia a hitelekért, ha a cég nem tudna fizetni. A vizsgálat kiterjed arra is, hogy történt-e olyan mulasztás, amely megalapozza a polgári, illetve büntetőjogi eljárás kezdeményezésének lehetőségét. Eközben pénteken a fejlesztő cég, a Porto Investment Hungary Kft. sajtótájékoztatót tartott és nem értik a Főváros hozzáállását. Erre válaszul a Főváros külön tájékoztatót tartott. De mikor lesz ebből CET?

A látványterveken jól mutat, de mikor lesz belőle valóság?

A látványterveken jól mutat, de mikor lesz belőle valóság?

Tovább…

Budapesti fejlesztések és a Budapesti Építész Kamara

Az alábbiakban a Budapesti Építész Kamar közleménye olvasható.

Budapest fejlődése, a történeti kereteket figyelembe vevő progresszív fejlesztés irányainak kialakítása, a társadalomnak, és annak részeként az építész szakmának is közös ügye. Az elmúlt időszakban több jó szándékú kezdeményezés futott holtvágányra, mert előkészítésük vagy elmaradt, vagy nem volt kellően körültekintő.

A Budapesti Építész Kamara Elnöksége a közeljövő fejlődési irányainak és célpontjainak kialakításához a következő megfontolandó gondolatokat rögzíti. Ahhoz, hogy Budapest léptékű fejlesztés elinduljon – legyen az akár a Lágymányosi gyaloghíd – előtte számos, a sikeres megvalósításhoz nélkülözhetetlen összehangolt lépést kell megtenni az erre leginkább hivatott szakemberekkel.

Tovább…

Diáktervek Budapest öt problémájára

A BME kutatócsoportja Budapest térszerkezetének elmúlt 20 évét vizsgálta. A kutatás szerint a beruházások városszerkezeti stratégia nélkül készültek, mobilitás hiányban szenvedünk, magántulajdon iránti túlzott vágyból viszont nincs hiány. Mi lehet a megoldás? Projekt- és könyvbemutató a Cseh Centrumban.

Urbanity twenty years later: Projekt és könyvbemutató

Urbanity twenty years later: Projekt és könyvbemutató

Tovább…

Budapest legjava! A legnagyobb slágerek és filmek egy helyen!

Igyekszünk összegyűjteni Budapest legjavát!

A Budapestről szóló legnagyobb slágereket bemutató Budapest slágerek oldalunk mellett elindítottuk a Budapest klipek oldalt is, ahol gyűjtünk minden olyan mozgóképet – főként klipeket, de filmeket, reklámokat és turisztikai kisfilmeket, útifilmeket is -, amelyeket valaha Budapesten forgattak. Mindkét oldalt folyamatosan frissítjük.

http://budapestslagerek.blogspot.com
http://budapestklipek.blogspot.com

Ha ismertek olyan slágert, filmet, klipet, ami még nincs rajta az oldalakon, írjatok nekünk vagy üzenjetek a Facebook-on keresztül!

Budapest klipek

Budapest slágerek

Budapest mint kulturális desztináció a “The Telegraph” cikkében

A “The Telepraph” cikke a világ 50 legnagyszerűbb kulturális desztinációját kutatja. Melyik a világ legjobb helye a kultúra-imádók számára? A Taj Mahal Indiában? A Machu Picchu Peruban? A  vibráló városi élet New Yorkban? Esetleg a budapesti múzeumok és galériák sora? Erre keresik a választ a The Telegraph utazási szakértői, erről szavazást is indítottak.

Budapest a zene és a művészetek városa

Budapest a zene és művészet városa

Tovább…

Gyaloghíd a Dunán! De hol legyen?

A kormány bejelentette, hogy gyaloghíd építését tervezi a Lágymányosi Info-park és a szemben lévő soroksári úti irodaházak közé. Ezt megelezően már évekkel korábban nyilvánosságot kapott egy olyan gyalogos és bringahíd ötlete, amely a Vígadót és a Várkert Bazárt kötné össze (bővebben: gyaloghid.hu).

Te melyiket választanád?

1.) Vígadó – Várkert Bazár
2.) Info-park – Soroksári út
3.) Más helyszín

Szavazataitokat és javaslataitokat várjuk itt és Facebook oldalunkon is!

Szeretem Budapestet Mozgalom

Híd formájú pláza Finta József gyaloghídja

Az Index cikke szerint (melyben Bojár Iván András is megszólal) ingatlanbefektetői érvekkel tudták csak magyarázni a Széchenyi terv keretében megépülő dunai gyaloghidat építészeti szakértők. A kormány által váratlanul bejelentett nagyberuházás építészeti jelként, és urbanisztikai szempontból is jobb helyen lenne a város belső részein, vélték a megkérdezettek. Lágymányos mellett inkább csak az szól, hogy ezzel némi figyelmet irányíthatnak a Fidesszel jó kapcsolatokat ápoló Demján Sándor ott épülő városközpontjára.

Finta József: Bólyai híd

Finta József: Bólyai híd

Tovább…

A hajléktalanok hatósági zaklatását bírálta az ombudsman

A hatósági szigor, a törvényi fenyegetés nem szünteti meg a hajléktalanságot, hívta fel a figyelmet vasárnapi közleményében az állampolgári jogok országgyűlési biztosa. A civil szervezeteknek köszönhetően nem romlott jelentősen a hajléktalanok téli ellátása, ám az elszegényedés körülményei nem szűntek meg, az ellátásra szorulók száma növekedhet, ezért az aluljárók “megtisztítása” nem vezet eredménye, közölte az állampolgári jogok országgyűlési biztosa, Szabó Máté vasárnap.

Korábbi "látkép" a Ferenciek teréről

Korábbi "látkép" a Ferenciek teréről

Tovább…

Cseh Tamásra emlékezve

Azt mondd meg nékem, hol lesz majd lakóhelyünk
Maradunk itt, vagy egyszer majd továbbmegyünk?
Itt van a város, vagyunk lakói
Maradunk itt, neve is van: Budapest.

Cseh Tamás mellett sok-sok sláger, amit Budapest ihletett: http://budapestslagerek.blogspot.com/

Minden ami zene és Budapest!

A Budapest Modell mint urbanisztikai kirakójáték

Kevesen tudják, hogy Európa számos nagyvárosához hasonlóan Budapestről is készült egy kézzel fogható térbeli modell, amely ötszázszoros kicsinyítésben mutatja be a főváros épületeit. Sőt, gondos kezek évről-évre követik is a város életében bekövetkezett változásokat, és belehelyezik az építészetileg legfontosabb épületek kicsinyített másait. Hol található ez a titokzatos, hatalmas alkotás, és miért nem láthatja a nagyközönség? A Budapest Modell rejtélyének járt utána a hg.hu cikke, készítőjét, Ungár Istvánt is kifaggatva az ipari műremek keletkezésének körülményeiről, történetéről, hasznáról és lehetséges jövőjéről.

makett, budapest - Ungár István

A Budapest Modell ötszázszoros kicsinyítésben mutatja be a főváros épületeit

Tovább…