Graffitizni akar? – Itt büntetlenül megteheti

Hírszerző.hu, 2008.09.19.

Legálisan lehet graffitizni Budapesten az Etele téri és a Népszínház utcai metróépítkezés palánksorán.

Legálisan lehet graffitizni Budapesten az Etele téri és a Népszínház utcai metróépítkezés palánksorán, miután pénteken Demszky Gábor főpolgármester (SZDSZ) legális graffitifallá nyilvánította azokat – tájékoztatta a DBR Metró Projekt Igazgatóság az MTI-t.

A két palánkfal felajánlása része a Városarculati Tanácsnoki Iroda és a Szeretem Budapestet Mozgalom szeptembertől decemberig tartó rendezvénysorozatának. Ennek célja, hogy a Nagykörutat és környékét falfirka-mentesítsék – írták.

Ugyanakkor felhívták a figyelmet, hogy a falfirka és a graffiti között nagy különbségek vannak; a falfirkálás ellen minden eszközzel harcolni kell, a művészi jellegű graffitik számára viszont legális megjelenési helyeket kell biztosítani – áll a közleményben.

Emlékeztettek arra, hogy a 4-es metró építkezésén nem először jelennek meg graffitik; a Rákóczi téri állomás palánkjain tavaly óta láthatók modern képzőművészeti alkotások, illetve nemrég egy graffiti világverseny legjobb munkáiból is itt nyílt kiállítás.

A Kálvin téren egy metrószerelvényt festettek fiatal művészek a palánksorra, a Gellért téren egy óriáskép, a Baross téren közel ezer tenyérnyom került a deszkákra.

Szabad a firkálás Budapesten!

Híradó.hu, Belföld.ma.hu, 2008.09.19.

A fővárosban két helyen lehet legálisan graffitizni, az egyik az Etele téri, a másik a Népszínház utcai metróépítkezés palánkfala.

Legálisan lehet graffitizni Budapesten az Etele téri és a Népszínház utcai metróépítkezés palánksorán, miután pénteken Demszky Gábor főpolgármester legális graffitifallá nyilvánította azokat – tájékoztatta a DBR Metró Projekt Igazgatóság az MTI-t.

A két palánkfal felajánlása része a Városarculati Tanácsnoki Iroda és a Szeretem Budapestet Mozgalom szeptembertől decemberig tartó rendezvénysorozatának. Ennek célja, hogy a Nagykörutat és környékét falfirka-mentesítésék – írták.

Ugyanakkor felhívták a figyelmet, hogy a falfirka és a graffiti között nagy különbségek vannak; a falfirkálás ellen minden eszközzel harcolni kell, a művészi jellegű graffitik számára viszont legális megjelenési helyeket kell biztosítani – áll a közleményben.

Emlékeztettek arra, hogy a 4-es metró építkezésén nem először jelennek meg graffitik; a Rákóczi téri állomás palánkjain tavaly óta láthatók modern képzőművészeti alkotások, illetve nemrég egy graffiti világverseny legjobb munkáiból is itt nyílt kiállítás. A Kálvin téren egy metrószerelvényt festettek fiatal művészek a palánksorra, a Gellért téren egy óriáskép, a Baross téren közel ezer tenyérnyom került a deszkákra.

Hadüzenet a politikai vadplakátolásnak

Bárkay Tamás • 2008. február 12.

Teljesen mindegy, melyik párt tetette fel, az aktivisták az összes olyan népszavazással kapcsolatos plakátot leszedik, amelyet engedély nélkül ragasztottak fel – jelentette be Budapest városarculati tanácsnoka.

Bojár Iván András közölte: a következő hetekben erőteljes népszavazási kampány indul, tehát okkal feltételezhető, hogy megismétlődik az, aminek kampányidőszakokban rendszeresen tanúi lehettünk: a várost ellepik a politikai vadplakátok. Ennek első jelei sajnos néhány kerületben már látszanak is. Tovább…

Vadplakát-mentesítési akció Demszky Gábor főpolgármester és Bojár Iván Városarculati Tanácsnok részvételével

2007. május. 17. 10 óra Nagymező utca.

A városvezetők nyilatkozatai

A Tiszta Budapestet egy olyan mozgalom, melynek célja, hogy jogi és hagyományos eszközökkel megtisztítsuk várost az illegális plakátoktól. A kezdeményezésben a Fővároson, a Szeretem Budapestet mozgalmon az ELMŰ Nyrt-n, kívül több cég, és több tucat magánszemély is részt vesz.
A vadplakátok a város szinte minden területén megtalálhatóak. Hirdetnek rajtuk kulturális programokat, ingatlanokat, szolgáltatásokat. A hirdetők köre igen kiterjedt. Vannak magánemberek, néhány fős vállalkozások, de országos ismertségű, sőt világcégek is.

A közös bennük, hogy ez a hirdetési módszer illegális. Tovább…