Csaknem nyolcezren élnek az utcákon Budapesten

Másfél hónappal ezelőtt, 2011. február 3-án, ahogy 1999. óta minden február 3-án, hajléktalan-számlálást tartottak Budapesten. A kérdőíves adatfelvétel önkéntes volt, abban nem minden ellátó szervezet (közreműködők: BMSZKI, Hajléktalanokért Közalapítvány, Menhely Alapítvány, Twist Olivér Alapítvány) és nem minden hajléktalan vett részt, a kérdezés azokra terjedt ki, akik a szállókkal, vagy az utcán dolgozó szociális munkásokkal kapcsolatban vannak.

A több ezer utcán élő egyike Budapesten

A több ezer utcán élő egyike Budapesten

Tovább…

Új szabályoktól remélik civilek a koszos, bűzös utcák megtisztítását

Piszok, bűz és rendetlenség. A főváros frekventált részeinek több utcájában is szemetet, kutyapiszkot és emberi ürüléket találnak a járókelők. Az ÁNTSZ szerint sem feladatuk, sem felelősségük nincsen ebben az ügyben. A Szeretem Budapestet Mozgalom szerint a közterületek kezelésének szervezése a városvezetés feladata, a közegészségügyi hivatalt csak rendkívüli esetben lehet kihívni. A megoldást a jogszabályok változtatása jelentené, amely a civil szervezet információi szerint már készülőben van. A Menhely Alapítvány szerint a probléma rövid távú kezeléseként több ingyenes nyilvános vécére van szükség Budapesten, hosszú távon pedig elengedhetetlen a hajléktalanok mostaninál hatékonyabb segítése.

Tovább…

A köztéren lakás felszámolása a Városligetben

A Szeretem Budapestet Mozgalom (egy korábbi cikkével kapcsolatban – Hajléktalanok a Városligetben) képeket küldött a Városligetben élőkről a Főkertnek. A Főkert intézkedett és kihívta a Közterület-felügyeletet, akik felszólították a Városligetben több helyen ott élőket, hogy pakolják össze a mellékelt fényképeken látható holmijaikat és szüntessék be a életvitelszerű lakást, főzés a Városligetben, amit nem tudnak magukkal vinni, azt elszállítják. Tovább…