Street Art kiállítás és akciók

Millenáris Park, Fény u. 20-22.

Július 14. csütörtök:

12.30-tól graffitisek a parkban DJ IQ és DJ Higany zenéjére
18.00 megnyitó – Bencsik Barnabás muvészettörténész
18.30 Cie 2 in 1: Kalkulált rizikó –graffiti projekt, Szabadtéri színpad
19.00 Akkezdet Phiai együttes koncertje – Fogadó
20.00 DJ Györemix – Fogadó

Július 15. péntek:

15.00 Beatbox verseny – első díj 50.000.- Ft
16.00 Breakdance verseny – első díj 50.000.- Ft
17.00 Freestyle rap verseny – első díj 50.000.- Ft
18.00 Style Battle – DJ Koolkasko zenéjére
Park: 15.00 – 19.00 Red Bull MTB freestyle és trial show
Fogadó: 20.00 Hiperkarma koncert

Július 16. szombat
Fogadó: 20.00 Dopeman koncert

Hock Beáta: A graffiti, mint művészeti jelenség

Hock Beáta doktorandusz – Central European University

Jó napot kívánok mindenkinek, aki beült ide ezen a verőfényes napon, hogy művészetről és bűncselekményről beszéljünk. Művészetkritikusként társadalmi és politikai érdekeltségű művészettel foglalkozom, ami természetéből adódóan gyakran társadalomkritikus is, és természetéből adódóan nem kizárólag művészeti galériákban vagy kiállítóhelyeken jelenik meg, hanem köztereken is. Továbbá nem feltétlenül adható-vehető műtárgyakban nyilvánul meg, hanem számos más formát ölt, például a projektét, amely hosszútávon folytatandó, megvalósítandó eseményekhez, munkákhoz vezet. Tovább…

Sugár János: Falfirkák és Budapest 2008

Falfirkák és Budapest 2008
Előadó: Sugár János – Magyar Képzőművészeti Egyetem – Intermédia Tanszék

Jó napot kívánok. Köszönöm szépen a meghívást a konferenciára.

Úgy gondolom, ahogy Bodó Balázs is ezt elmondta, nagy megtiszteltetés itt Önök előtt beszélni, és mivel teljesen jogosan 15 perces időhatárba vagyunk beleszorítva, nincs helye a mellébeszélésnek. Erősítsék meg magukat, arra az esetre, ha esetleg úgy éreznék, hogy túl szókimondóan vagy sarkosan fogalmaznék. Tehát itt vagyunk egy olyan kezdeményezés bemutatkozásán, ami azt tűzi ki, hogy Budapestet a graffiti okozta károktól megszabadítsa, akkor elsősorban azon kellene elgondolkozni, hogy a korábbi kezdeményezések miért nem voltak sikeresek. Mert voltak ilyenek. Tovább…

Vizuális szennyezés vagy utcaművészet?

HVG, 2005. július 12.

Egyesek szerint károkozás, mások szerint utcaművészet. Az biztos, hogy a graffiti, a stencilezett, matricázott ábrák – ha virtuózok csinálják – nem azonosak a műemlékházakon, falakon megjelenő firkákkal. A Millenáris kiállítása most megpróbálja tisztázni a műfaji különbségeket.

Letörném a kezét annak, aki… – hallani lépten-nyomon a gyorsított eljárásban kimondott verdiktet a városokban a falakon, telefonfülkéken megjelenő firkák láttán. A dühödt városlakó nemigen látja a különbséget a graffiti és a tag (ejtsd: teg) között; ez utóbbi afféle hevenyészett szignó, amelyet tulajdonosai sokszor tényleg minden fantázia nélkül bárhova odafújnak, ha kell, ha nem. Tovább…