Eredményhirdetés – Nagykörúti kirakatverseny 2008

Kedves Barátaink!

A Nagykörúti kirakatverseny 2008 címmel hagyományteremtő szándékkal megrendezett verseny eredményhirdetése ma délelőtt a Főpolgármesteri Hivatal Dísztermében megtörtént.

A kirakatokra adott pontszámok maximum +150 és -150 pont között lehettek. A szakmai zsűri az alábbiak szerint értékelte a versenykirakatokat:

30-30 pont volt adható az alábbiakra:

  • ötletesség
  • látványosság, grafikai elemek, betűhasználat
  • anyaghasználat
  • tisztaság, nettség
  • rendezettség, jó összhatás

30-30 pont volt levonható az alábbiakra:

  • piszok, kosz, kopottság
  • elavultság
  • műszaki, technikai hibák
  • giccs
  • káosz, rendezetlenség

A zsűri tagjai:

  • Adonyi Gábor, grafikus
  • Berzsenyi Márti, lakberendező
  • Borsos Klári, Lakáskultúra, újságíró
  • Faltis Roberta, dekoratőr
  • Fári Erika, Dekoratőr Iskola, tanár
  • Gullay Edit, Hölgyvilág, újságíró
  • Kirsh Veszeli Annamária, Gyöngy, újságíró
  • Lehoczky Attila, grafikus
  • Mezei A. Mária, Dekoratőr Iskola, nyugalmazott tanár
  • Vályi Zoltán, Dekoratőr Iskola, tanár
  • Z. Halmányi Judit, építész
  • Borbényi Éva, kirakatrendező, dekoratőr
  • Molnár Mária, kirakatrendező

Alább láthatók az eredmények, számokban kifejezve. Ízelítőül néhány kép, a feltöltés folyamatos.
További képek láthatók itt:

http://picasaweb.google.hu/szeretembudapestetmozgalom

Calliope Divat (150p)
Erzsébet krt. 12. A Nagykörút leglátványosabb portálja (Üzlet / ruházat kategóriában)

Calliope Divat

Calliope Divat

Művész Mozi (148p) Kaposvári Jozefin és Kótai Mónika
Teréz krt. 28. A Nagykörút legkreatívabb kirakata (Szolgáltató / mozi kategóriában)

Auer Cukrászda (150p)
Erzsébet krt. 15. A Nagykörút legszebb portálja (Vendéglátó kategória)

Auer Cukrászda

Aura Divat (144p)
Teréz krt. 4. A Nagykörút legszebb kirakata (Üzlet / ruházat kategóriában)

Aura Divat

Katti Zoób (142p)
Szent István krt. 17. A Nagykörút leglátványosabb kirakata (Üzlet / ruházat kategóriában)

Katti Zoob

Katti Zoob

Humana Divat (130p) Varju Erzsébet
Szent István krt. 9. A Nagykörút legjobb kirakatrendezője (Üzlet / ruházat kategóriában)

Humana

Erste Bank (142p)
Teréz krt. 24. A Nagykörút legrendezettebb portállal rendelkező pénzintézete

Kiwi Sun (130p)
Szent István krt. 18. A Nagykörút leglátványosabb üzlete (Szolgáltató / szépészet kategóriában)

Kiwisun

A1 Ingatlanügynökség (150p)
Szent István krt. 2. Oklevél a kulturált megjelenésű portálért (Szolgáltató kategóriában)

A1 Real Estate Ingatlan

Zene Börze (147p)
Teréz krt. 54. Oklevél az egyszerű és látványos megoldásokért (Üzlet kategóriában)

Zene Börze

Admiral Club (150p)
A Nagykörút legrendezettebb portálja (Vendéglátó kategóriában)

Admiral Club

Dr Lenkei – Vitamin (143p)
József krt. 14. Oklevél a jó megjelenésű portálért (Üzlet / élelmiszer kategóriában)

Dr Lenkei Vitamin

Terranova (120p)
Teréz krt. 10. A Nagykörút legdivatosabb kirakata (Üzlet / ruházat kategóriában)

Terranova

Terranova (120p)
Szent István krt. 10. A Nagykörút legtrendibb kirakata (Üzlet / ruházat kategóriában)

Terranova

Trioptria (120p) Traxler Mária
Ferenc krt. 42. Oklevél a kiváló árurendezésért (Üzlet / ruházat kategóriában)

Trioptria

Trioptria

Szőnyi Antikvárium (119p)
Szent István krt. 3. Oklevél a jó kirakatért (Üzlet / könyv kategóriában)

Szőnyi Antikvárium

Martha May (106p)
Erzsébet krt. 18. Oklevél a jó megjelenésű kirakatért (Üzlet / ruházat kategóriában)

Martha May
Martha May

Dr. Kelen márkakirakat
Oklevél a munkáért (Üzlet / egyéb kategóriában)

Dr. Kelen márkakirakat

És ha lett volna Citrom-díj:

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Citrom-díj

Hozzászólások

Hozzászólások követése

11 hozzószólás érkezett a(z) “Eredményhirdetés – Nagykörúti kirakatverseny 2008” bejegyzéshez

  1. Budapesti szerint:

    annyira jó, hogy ilyen újra van!
    gyönyörű a lett Nagykörút!
    így tovább

  2. vaandor szerint:

    Node hol vannak a negatív példák?

    Amúgy a szoláriumot nem egészen értem. Egy (nagy vonalakban) esztétikus környezetből ÍGY kitűnni… érdem?

  3. Pázmándiné Kinga-nagyi szerint:

    Örülök, hogy végre rendbejönnek a kirakatok, -én mint régi kirakatos- nagyon szeretném ha ez a mozgalom továbbra is folytatódna.
    Mezei Mária tanárnőnknek pedig jó egészséget kivánok Radányi Kinga

  4. Dretti szerint:

    nagyon jól sikerült a választás. Öröm, hogy ilyen szép a krt. Ez Budapest, ez a mienk. Nem mindegy mi alapján ítélnek meg minket az ide látogatók. Nem csak a tucat egy kaptafára készült plázák arculatát látják. Gratulálok.

  5. solaitid szerint:

    elég mókás, hogy a városképromboló graffitik ellen annyira nagyon harcoló szebu a Zene Börze vagy a Kiwi Sun féle példákat támogatandónak tartja, tényleg.

  6. Kedves Solaitid!

    A Nagykörúti kirakatverseny szakmai zsűrije nem egyenlő a Szeretem Budapestet Mozgalommal. A két egyesület közös szervezésében került megrendezésre a verseny.

    A zsűri tagjai, dekoratőrök, kirakatrendezők, lakberendezők, szakújságírók és grafikusok (lásd fent…) 10 szempont – 5 pozitívum – 5 negatívum – alapján (lásd fent…) egyenként 10-10 pontot, azaz bizottságonként 30 pontot adhattak (lásd fent…) az egyes kirakatokra. Így jött össze a maximum 150 pont, ami plusz és mínusz is lehetett.

    Négy vegyes szakmai zsűribizottság járta be a körutat. A durván 800 kirakat közül a sok szempont alapján számtalan üzlet / portál a nulla pontot sem érte el, NÉHÁNY viszont kiemelkedett a többi közül, az ő teljesítményüket a zsűri mindenképpen értékelni kívánta.

    Üdvözlettel:

    Szeretem Budapestet Mozgalom

  7. kisszo szerint:

    Solaitidnak igaza van annyiban, hogy a győztesek egy része nem üti meg a mai kornak megfelelő mércét, divatjamúlt, ‘80-as éveket idéző (bár legalább rendezett) arculattal, vagy vállalhatatlan, tesco katalógusba való tipográfiai-grafikai megoldásokkal operálnak, stb.

    Ugyanakkor értem, hogy még így is, ezek is bekerülhettek a LEG-ek közé, ez pedig az általános színvonal(talanság)nak köszönhető.

    A kezdeményezés örömteli, az eredmény a valós viszonyokat tükrözi, a verseny pedig remélhetőleg pozitív irányú változásokat indukál. Mindazonáltal elkelne valamiféle fővárosi szabályozás is, habár ez eléggé összetett kérdés.

  8. java szerint:

    Maximalisan egyetertek Kisszo-val – meglepo, hogy a gyozteseknek kikialtott munkakat “kivalo”, “latvanyos”, “legtrendibb” jelzokkel illettek, pedig csupan annyi az erdemuk, hogy rendezettek, jol attekinthetoek. A kivalosagtol, a trendisegtol nagyon messze vannak. Hianyzik beloluk a kreativitas, az otletesseg, az esztetikum. Az oszi szezont nehany szaraz, odahintett falevellel illusztralni?? Haat, nem vall nagy otletgazdagsagra. A mai kirakatrendezok nem jarnak kulfoldon (vagy csak nem nyitott szemmel?), vagy nem forgatnak legalabb kulhoni magazinokat?? Hiszen ha sajat repertoarjuk szegenyes, nem lenne szegyen inspiraciot meriteni onnet. Nem minden csupan penz kerdese…

  9. Judit szerint:

    Üdvözlöm a versenyt, mert jó lenne újra a Nagykörút épületeihez méltó kirakatok között járni!
    Gondolom, a zsűri bíztatásnak szánta a díjakat, mert igazán szép, szinvonalas kirakat – valljuk be – a versenyen indulók között is csak 1-2 volt.

    Hol vannak a kirakatrendezők? Akik látványban képesek információt átadni, nem szövegben?
    Egy jó kirakat megkeresteti a nézelődővel azt az árut, ami megfelel a felkeltett vonzásnak akkor is, ha a termékek önmagukban nem nagyon érdekesek.

    Itt a szebb kirakatok között is ennek az ellenkezőjét látni: minőségi áruk korrekt elrendezésben. Persze szívesen kiegyeznék azzal, ha a kirakatok zöme ilyen “korrekt” lenne!
    A “legrendezettebb vendéglátós portál” címet elnyert Admiral Club számomra az anti-kirakat. Zárt és kirekesztő.
    A lufis szolárium portál összképében elég jó, de nem illik a Nagykörútra. Gondolom az antikvárium éppen az illeszkedése miatt kapott díjat.

    Sok sikert a további versenyhez!

  10. Marusza szerint:

    Talán valami elindult,de sajnos ez még nagyon messze van attól hogy ünnepeljünk és dicshimnuszt zengjünk.Ha végigsétálunk a körúton a “látvány” még a fenti próbálkozások ellenére is siralmas.Zömében ízléstelen,piszkos portálok.Messzemenően egyetértek java fenti soraival.
    Ez nem világvároshoz méltó állapot.
    Ettől függetlenül szeretem Budapestet.

  11. BIA szerint:

    A Szeretem Budapestet Mozgalom nem esztétikai harcot folytat a tag-ek, a falfirkák ellen. Ezek a festékkel kéretlenül mások magántulajdonára felvitt krix-kraxok egyrészt rongálásnak számítanak. A károkozása mértéke, a szakértői segítséggel megbecsülhető kárérték alapján lehet szabálysértés, vagy bűncselekmény. Ettől függetlenül, nekünk nem a jelenség, vagy éppen a falfirkáló kis hülyegyerekek kriminalizálása a célunk, hanem felhívni a figyelmet a jelenség járulékos negatív hatására. Arra a kárra, amelyet a szinte teljesen összeszennyezett városban a közbiztonság, vagy a biztonságérzet romlásának kialakulásában okoz. Arra a kárra, amelyet a turisztikai értelemben leminősülő értékű város gazdaságában okoz. Mert ugyan miért van az, hogy Bécsben, Prágában nem kapni négyszáz Euro alatt szobát 5csillagos hotelban, nálunk pedig még a Four Season’s-ben is kétszáz Euro alatti áron lehet szobát kapna. Kényelmesebb lenne ott az ágy? Fenét! Ez a leminősítettség, leárazottságot, közvetve tehát bevételkiesést is jelent BUdapestnek. Ide kisebb pénzű turisták érkeznek, akik nem költeni akarnak, csak berúgni, majd a fapadossal hazamenni, hogy hétfő hajnalban már újra dolgozhassanak. A negatív hatásokat még soká lehetne sorolni, de jelezni szeretném, hogy tisztában vagyunk azzal, hogy ennek kialakulásában nem a falfirka az egyetlen tényező. Csak a leglátványosabb. Ennek eltüntetésével, azt reméljük, tudunk üzenni a városlakóknak: összefogással el lehet érni a jó célokat! A többi feladat pedig majd eztután következik.

Szóljon hozzá Ön is!

* A csillaggal jelölt mezők kitöltése kötelező a hozzászólás beküldéséhez. Az itt megadott nevét és e-mail címét nem tároljuk és semmilyen célra nem használjuk fel.